Pavel Sibyla

Stará politika zlyhala, poďme to robiť lepšie.

Pavel Sibyla

Pavlov príbeh

Pavel Sibyla pochádza z Hriňovej na strednom Slovensku, odkiaľ odišiel študovať históriu do Trnavy. Ostatných pätnásť rokov vstupoval do verejnej diskusie ako publicista a reportér ekonomického týždenníka Trend. V roku 2014 získal Novinársku cenu za najlepšiu reportáž. Okrem dôležitých spoločenských tém sa venoval aj literatúre – je autorom dvoch prozaických kníh. 

Po krátkom pôsobení v kancelárii prezidenta Andreja Kisku sa stal riaditeľom Nadácie Zastavme korupciu. S pomocou kolegov sa mu podarilo urobiť z nadácie rešpektovanú protikorupčnú organizáciu.

V tomto období sa Pavel podieľal na tvorbe nového funkčného protischránkového zákona a aj jeho zásluhou vznikol Úrad na ochranu whistleblowerov. Téme boja proti korupcii sa venuje aj po vstupe do Progresívneho Slovenska, v ktorom je členom predsedníctva. 

Nielen férovosť a transparentnosť, ale aj rovnosť šancí je prístup, ktorý by sa mal na Slovensku podľa neho uplatňovať častejšie a do politiky vstúpil, aby tomu dopomohol. 

Narodil sa do bežnej robotníckej rodiny, čo mu dnes pomáha byť šťastným človekom. Najlepšie sa cíti v lese, miluje pohyb a páči sa mu žiť v duchu indického príslovia „konaj dobro a hádž ho do vody“.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné